Уряд Пекіна відразу пригрозив контрзаходами у випадку, якщо Трамп запровадить мита, в той же час частина китайських підприємств висловила занепокоєння щодо можливого припинення експорту до США.

Проте, як пише "Голос Америки", хоча нові мита можуть негативно вплинути на китайську економіку, це рішення також може сигналізувати про готовність адміністрації Трампа вести переговори з Пекіном.

Трамп

"Адміністрація Трампа може використати 10% митну ставку як спосіб підштовхнути Пекін до угоди з деяких питань, важливих для США, таких як криза з фентанілом, і показати китайському уряду, що вона може збільшити мита до 60%, якщо Китай не захоче брати участь у переговорах", - зазначив Ву Се Чі, експерт з китайської політики.

З огляду на економічні труднощі Китаю, уряд Пекіна намагається уникнути конфронтації і може обрати менш агресивні контрзаходи, зокрема подати позов до Світової організації торгівлі (СОТ).

Си Цзымпинь, Китай

Інші аналітики вказують на можливість того, що низькі мита, введені Трампом, свідчать про початок переговорного процесу. Наприклад, Китай може оголосити масштабне замовлення для американської компанії Boeing або значно збільшити імпорт сланцевого газу, що стане вигідним для Трампа на політичному рівні.

Незважаючи на це, деякі китайські економісти попереджають, що введені мита можуть суттєво вплинути на економіку Китаю. Пекін залежить від експорту для стимулювання економічного зростання, і нові торгові бар'єри можуть призвести до зниження темпів розвитку.

Але вже зараз, на думку головного економіста Азіатсько-Тихоокеанського регіону Алісії Гарсія-Ерреро, основними джерелами напруження між США та Китаєм у найближчі роки стануть не лише торгові питання.

"Ескалація напруження між Китаєм та США виникне через важливі питання національної безпеки, такі як Тайвань та розгортання американських військ на Філіппінах", - сказала вона.

Джерело: holosameryky .