З наближенням 2025 року Україні доведеться вжити важливі дипломатичні кроки в умовах не лише постійної агресії з боку Росії, але й змінюваної міжнародної ситуації.

Про це в статті The Conversation заявив професор міжнародної безпеки Бірмінгемського університету Стефан Вольф. Він додав, що ключовим фактором цього періоду стане повернення Дональда Трампа до Білого дому. Його адміністрація може кардинально змінити співвідношення сил, ставши серйозним викликом для України. Позиція Трампа щодо війни в Україні поки залишається невизначеною, але він вже заявив, що прагне припинити конфлікт, хоча й без конкретних планів щодо мирного врегулювання.

всу, война, фронт

Водночас Брюссель підтвердив нові санкції проти Росії. Проте перспектива переговорів з Росією за посередництвом Трампа викликає у ЄС значні сумніви. Лідери побоюються, що будь-яка угода може лише дати Путіну час для перегрупування та посилення наступу.

Дональд Трамп и Владимир Зеленский

Путін, у свою чергу, вірить у перемогу і заявляє про успіхи Росії в Україні. Він також оголосив про нові інвестиції в армію, підкреслюючи, що Росія готова до тривалої боротьби. Кремль налаштований на продовження війни до досягнення своїх цілей. Для України ситуація виглядає складною.

"Оскільки ми наближаємося до 2025 року і Трампа 2.0, у Зеленського немає хороших варіантів і небагато надійних союзників. Найкраще, на що може сподіватися Україна, це виграти час. Зеленському потрібно буде заспокоїти Трампа. Йому треба буде бути відкритим до ідеї переговорів з Росією, уникаючи звуження лінії фронту, перш ніж можна буде досягти припинення вогню", - зазначив Вольф.

Джерело: theconversation .