Американські виборці відзначають, що під час своєї передвиборчої кампанії Камала Гарріс, кандидат від Демократичної партії на пост президента США, рідко піднімає тему війни в Україні.

Про це пише видання The Telegraph. Вони зазначають, що Гарріс уникає чітких заяв щодо підтримки України, зокрема відмовляється висловити позицію про прийняття країни в НАТО, зазначаючи, що "це питання, яке ми вирішимо, коли настане цей момент".

Камала Харрис

Ця ситуація викликає занепокоєння серед аналітиків, які вважають, що Гарріс може стати "слабким союзником у боротьбі з росією", ніж очікувалося. Під час останніх президентських дебатів, коли її запитали про бажання України перемогти у війні, відповідь кандидата була ухильною і не містила слова "так".

Хоча Гарріс у минулому висловлювалася на підтримку української сторони, пообіцявши президенту Володимиру Зеленському "забезпечити перемогу України у цій війні", а також підкреслювала, що Путін "може закінчити війну завтра", реальність може бути складнішою.

война, всу

Аналітики, зокрема Мэтт Дасс, колишній радник Берні Сандерса, вказують на те, що зменшення уваги до України в медіа і наявність інших міжнародних криз, таких як ситуація в Газі, суттєво вплинули на сприйняття війни в Україні американцями.

"В Україні триває заморожений конфлікт, що знижує рівень зацікавленості", - говорить Дасс.

Виборці США зосереджені на внутрішніх проблемах: житло, освіта і податки стали пріоритетами. Нещодавні опитування показали, що думки щодо політики Гарріс і її опонента Дональда Трампа по Україні розділилися. Однак в "коливальних" штатах, таких як Аризона, Невада, Мічиган, Північна Кароліна, Джорджія та Пенсильванія, лише 1-2% виборців вважають зовнішню політику головним пріоритетом.

Джерело: telegraph .