Після майже трьох років боїв з обох сторін спостерігаються значні втрати, але ні Україна, ні Росія не досягли вирішальної переваги.

Про це для New York Times пише старший науковий співробітник Зальцманівського інституту вивчення війни і миру Колумбійського університету Раджан Менон. Він зазначає, що в Україні зростає втома від війни, і частина населення вже підтримує ідею припинення бойових дій. Водночас Росія також страждає від масштабних втрат, які оцінюються більш ніж у 700 тисяч загиблих і поранених, а її економіка виявляється під тиском санкцій і високої інфляції.

всу, война, фронт

Серед кандидатів на роль посередника у мирних переговорах згадують Дональда Трампа, який пообіцяв швидко завершити війну, можливо, шляхом припинення військової допомоги Україні або, навпаки, її збільшення, якщо Путін відмовиться від переговорів. Однак невідомо, чи має Трамп чіткий план для досягнення миру.

Розглядається кілька варіантів майбутнього для України після війни, пише експерт.

Перший сценарій передбачає членство України в НАТО, хоча це виглядає маловірогідним через розбіжності серед членів альянсу, зокрема, США проти прийняття України на найближчі роки.

Інший варіант — це створення коаліції країн, що гарантують Україні безпеку, але для України важливо, щоб серед цих країн були США, які надають найбільшу військову підтримку.
Крім того, кілька європейських країн обговорювали можливість розміщення військ у післявоєнній Україні.

НАТО

Менш привабливим є сценарій "озброєного нейтралітету", що передбачає відмову від членства в НАТО та розміщення іноземних військ на території України. Хоча такий варіант міг би бути досягнутий у разі, якщо Росія пообіцяє ненапад, для України він небезпечний, оскільки Росія вже порушувала такі угоди.

Джерело: nytimes .