Хоча політика Трампа щодо підтримки Ізраїлю не викликає сумнівів, його непередбачуваний стиль управління може призвести до несподіваних наслідків для Близького Сходу.

Про це пише в Foreign Affairs економіст з розвитку в Рамаллі Раджа Халід. Під час виборчої кампанії Трамп заявляв, що може "вирішити" ситуацію на Близькому Сході, однак його конкретні плани залишалися незрозумілими. Повернувшись до Білого дому, він зіткнеться з численними викликами, починаючи від гуманітарної кризи в Газі до складних відносин з арабськими країнами.

Израиль, Палестина, война

Як зазначає експерт, хоча багато палестинців не очікують жодних змін у своїх відносинах з Трампом, існує надія, що його непередбачуваність і прагнення укладати угоди можуть принести деякі позитивні зрушення.

Трамп вже зарекомендував себе як лідер, який не боїться брати на себе відповідальність за суперечливі рішення. Під час першого терміну він визнав Єрусалим столицею Ізраїлю та анексував частину палестинських територій. Водночас його "угода століття", що підтримувала інтереси Ізраїлю, була відкинута палестинцями, оскільки вона позбавляла їх права на суверенітет.

Регіональна динаміка змінилася з моменту, коли Трамп покинув президентську посаду. Ізраїль досяг значних військових успіхів, але підтримка США в цьому контексті викликала критичні питання серед арабських країн. Автор статті пише, що, можливо, Трамп спробує пожвавити свій план "угоди століття" для Ізраїлю та Палестини. Однак нові реалії на Близькому Сході можуть відкрити можливості для зміни підходу Трампа, оскільки більшість арабських країн, здається, готові укласти угоду з Ізраїлем, якщо це принесе їм безпеку та економічні вигоди.

Израиль, Палестина, война

"Після всіх страждань, які пережили палестинці, їх, ймовірно, майбутнє – це «ні війни, ні миру»: низький рівень опору і репресій, протистояння з посягаючими ізраїльськими поселеннями, мінімальна гуманітарна допомога і відновлення, а також єдина держава, схожа на апартеид", - підсумовують в виданні.

Джерело: foreignaffairs .