Про це Зеленський розповів в інтерв'ю італійській журналістці Чечилії Саллі для газети Il Foglio, фрагмент якого був опублікований на сторінці президента.
Журналістка запитала Зеленського, чи може він вказати кількість загиблих на окупованих територіях, зокрема в Маріуполі.
Глава держави відповів, що без «належних робіт» на місці дізнатися це складно. Проте додав, що, за інформацією, яку він отримував, в Маріуполі загинуло близько 20 тисяч людей.
«Там відбувалися бойові дії, і дуже багато людей були поранені або загинули під завалами. Чому вони (влади рф — ред.) так швидко хотіли відновити будівлі… Це не тільки для того, щоб показати, не лише маркетинг, а передусім, щоб приховати вбивства», — зазначив президент.
Крім того, за словами Зеленського, росіяни вивезли з окупованого півдня 19,5 тисяч дітей.
Нагадаємо, за даними ООН, з 24 лютого 2022 року в Україні загинуло 12 456 цивільних. Ще 28 382 — отримали поранення.
У грудні 2024 року Моніторингова місія ООН з прав людини задокументувала найменшу кількість загиблих цивільних з початку повномасштабного вторгнення — 105 осіб.
Водночас в ООН неодноразово зазначали, що кількість втрат серед цивільних, ймовірно, занижена, оскільки неможливо отримати точні дані з міст, де на початку вторгнення у 2022 році відбувалися тривалі інтенсивні бойові дії, як Маріуполь, Лисичанськ, Попасна та Северодонецьк.