п’ятниця01 листопада 2024
nbn.in.ua

Відновлення Госпрому після російського удару: Харків сподівається на підтримку ЮНЕСКО.

Харків сподівається, що ЮНЕСКО допоможе відновити будівлю Держпрому, яка зазнала ушкоджень внаслідок російського авіаудару.
Харьков надеется на помощь ЮНЕСКО в восстановлении Госпрома после удара России.
Здание Госпрома в Харькове после российских обстрелов вечером 28 октября

Про це заявив міський голова Ігор Терехов.

На зустрічі з журналістами Терехов розповів, що його дід був серед будівельників Госпрому.

«Він є візитною карткою міста, тому ми будемо офіційно звертатися в ЮНЕСКО. Наш міжнародний департамент працює над тим, щоб цей процес розпочався», — цитує мера «Гвара медіа».

Голова Харківської ОВА Олег Синегубов також відзначив, що ведуться переговори з міжнародними донорами, щоб вони допомогли з фінансуванням відновлення будівлі.

Про обстріли Харкова

Напередодні близько 21:00 російські окупанти завдали удару по центру Харкова. Одна з ворожих ФАБ-500 потрапила в будівлю Госпрому — пам'ятник архітектури національного значення, включений до попереднього списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Внаслідок удару частково пошкоджено 3-й поверх будівлі.

Обломками та вибуховою хвилею також були пошкоджені реабілітаційне відділення медичного закладу, два житлові будинки, будівля апеляційного господарського суду, два навчальних заклади, приміщення банку, заклади харчування та 7 автомобілів.

Постраждали 9 осіб: п'ять чоловіків, серед них поліцейський, який перебував на чергуванні, та чотири жінки. Одна 18-річна дівчина, яка проходила поруч з місцем попадання, знаходиться в лікарні в стані середньої тяжкості.

Ще один удар по Харкову стався о 03:00. Окупанти потрапили в Основ'янський район міста. Внаслідок обстрілу УАБами зруйновано приватний будинок, ще 19 пошкоджено.

Постраждали двоє чоловіків 50 і 57 років. Загинули 4 особи — двоє хлопців віком 25 і 26 років та дві жінки 70 і 90 років.

Більше про Госпром

Госпром став символом індустріальної епохи 1920-х років. Він був побудований у 1925-1928 роках у стилі конструктивізму і став першим у Європі хмарочосом з залізобетонною конструкцією.

Будівля має унікальну форму, схожу на лабіринт з комплексом взаємопов'язаних секцій і переходів, що нагадують гігантські машини. Конструкція дозволяє пройти з одного кінця будівлі в інший без необхідності виходити на вулицю.

Хмарочос складається з трьох частин, кожна з яких має різну висоту. Найвища центральна вежа досягає 63 метрів.

У 2017 році Госпром був включений до попереднього списку ЮНЕСКО як об'єкт, що заслуговує статусу Світової спадщини.