Про це повідомив народний депутат і член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю NV.
Він пояснив, що в Україні значна кількість осіб, які мають право на відстрочку, була переведена в статус заброньованих. Зокрема, працівники Національної поліції раніше мали право на відстрочку, але тепер мають бронювання.
Тому, за словами Веніславського, некоректно стверджувати, що механізми аудиту процесу бронювання пов'язані зі збільшенням кількості заброньованих.
«Я думаю, що президенту надали загальну чисельність тих, хто заброньований на сьогодні. Але ще раз підкреслюю, це не репрезентативна цифра, яка показувала б геометрію зростання або прогрес зростання кількості заброньованих», — вважає депутат.
Проте він додав, що не може підтвердити або спростувати «обурення» Зеленського, про яке писали в ЗМІ, адже не спілкувався з президентом.
«Економічна правда» та Page повідомили, що уряд до 15 листопада 2024 року вирішив призупинити дію критеріїв і положень щодо визначення критично важливих підприємств та організацій. А президент Володимир Зеленський обурився через кількість тих, хто має бронювання.
Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк спростував призупинення бронювання, однак сказав, що до 15 листопада в Україні має бути проведено аудит «критичних» підприємств.
Крім того, Мінекономіки та Міноборони повинні підготувати та презентувати уряду проект рішення, в якому, зокрема, передбачено: