Про це пише Times з посиланням на джерела.
У Лондоні розглядається організація місії повітряного контролю під британським керівництвом. Її можуть створити за моделлю Балтійської повітряної поліції від НАТО, яка з 2004 року захищає повітряний простір Латвії, Литви та Естонії.
Джерело видання у Королівських військово-повітряних силах Великобританії повідомило, що це більш ймовірно, ніж створення безпілотної зони, адже це вимагало б цілодобового патрулювання неба.
Літаків могли б базуватися в Польщі. Ці обговорення знаходяться на ранній стадії, але співрозмовник Times заявив: «Ми готові зробити все, що нам скажуть».
Один з чиновників уряду зазначив, що місія «повітряної охорони» мала б сенс, хоча знадобиться значна кількість літаків, а також системи ППО для захисту авіації.
Теоретично десятки «тайфунів» могли б бути готові до будь-яких атак росії, тоді як миротворчі сили з Великобританії та інших європейських країн в меншій кількості пропонували б захист на землі.
Один з джерел видання натякнув, що трансграничні атаки можуть відстежуватися за допомогою складних технологій, а не наземних сил, хоча незрозуміло, як це утримає росію від порушення будь-якої угоди.
Ще в лютому 2024 року президент Франції Емманюель Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправку своїх військ в Україну. Проте, держави не досягли консенсусу з цього питання.
В листопаді французьке видання Le Monde написало, що окремі європейські лідери знову повернулися до дискусії про можливу відправку західних військ в Україну через потенційний відмову новообраного президента США Дональда Трампа надавати допомогу Києву.
Про готовність відправити миротворців говорили в Італії та Німеччині. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що узгодити європейську миротворчу місію повинна й росія. Водночас у Польщі заявили, що не планують відправляти свої війська.
Американські ЗМІ поширювали план радників Трампа щодо врегулювання війни в Україні, який передбачає створення демілітаризованої зони на замороженій лінії фронту між росією та Україною, а безпеку там гарантуватимуть війська європейських країн.
Президент Володимир Зеленський заявив, що війська партнерів в Україні можуть стати одним з найкращих інструментів, щоб примусити рф до миру. Однак він підкреслив, що європейська миротворча місія не повинна замінити Україні членство в НАТО.
В той же час, російські переговорники під час зустрічі з представниками США в Саудівській Аравії заявили, що не приймуть жодних військ з країн НАТО, розміщених в Україні.