Про це говориться у звіті американського Інституту вивчення війни.
Аналітики стверджують, що російський лідер продовжує покладатися на пошук альтернативних шляхів формування війська, щоб уникнути «внутрішніх наслідків» загальної мобілізації або чергової хвилі часткової.
Особливо гостро це питання постало для путіна після початку Курської операції української армії, адже вона призвела до потреби в новій живій силі, кажуть в ISW.
Проте путін і далі не хоче вводити більш широкої мобілізації, а натомість готовий залучити до російської армії північнокорейський персонал і вдатися до інших нерегулярних зусиль щодо формування війська.
Видання Wall Street Journal з посиланням на джерела також повідомляло, що посадовці російського Міністерства оборони тискали на путина, щоб той погодився на проведення нової хвилі мобілізації на фоні зростання втрат. Проте він відкинув цю ідею, сказавши, що на війну слід відправляти лише тих, хто добровільно підписав військові контракти.
У червні рф і КНДР підписали угоду про всеохоплююче стратегічне партнерство. Вона передбачає взаємну військову допомогу у разі агресії проти Пхеньяна або москви.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Північна Корея постачає російській армії не лише зброю, але й особовий склад. Ще минулого року Головне управління розвідки Міноборони України повідомляло про прибуття на тимчасово окуповану територію України обмеженого контингенту військовослужбовців Північної Кореї, зокрема підрозділів інженерних військ.
А на початку жовтня цього року Kyiv Post написав, що внаслідок ракетного удару поблизу тимчасово окупованого Донецька загинули шість офіцерів з Північної Кореї.
Видання Washington Post повідомило, що в даний час кілька тисяч солдатів з Північної Кореї проходять підготовку в росії, а до кінця року їх можуть перекинути на фронт в Україні. У кремлі заперечують, що у війні проти України на їхньому боці беруть участь військові з КНДР.