неділя23 березня 2025
nbn.in.ua

Умеров оголосив про старт "революційного" проєкту "Лінія дронів".

Міністр оборони Рустем Умеров оголосив про старт «революційного» проекту «Лінія дронів», метою якого є зміцнення бригад Сил оборони.
Умеров анонсировал старт «революционного» проекта под названием «Линия дронов».

Про це повідомив сам Умеров.

«Це новий стандарт війни, де безпілотні системи стають ключовим елементом бойових дій, допомагаючи нашим захисникам і захисницям виконувати найскладніші завдання», — написав міністр.

Перший етап охоплює п’ять елітних полків і бригад:

  • 20 окремий полк «К-2»;
  • 429 полк «Ахіллес»;
  • 427 полк «РАРОГ»;
  • 414 бригада «Птахи Мадяра»;
  • полк Фенікс (бригада «Помста»).

Умеров пояснив, що йдеться про поєднання піхоти та БпЛА в єдину ударну систему. Це дозволить:

  • формувати зону поразки противника глибиною 10–15 км;
  • надавати піхоті постійне повітряне супроводження та прикриття;
  • виявляти та знищувати цілі ще до того, як вони наблизяться до наших позицій.

«Це кардинально змінить тактику бою, даючи нашим воїнам вирішальну перевагу», — підсумував міністр.

Більше про застосування дронів

У вересні 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким Сили безпілотних систем визнані окремим родом Збройних сил України.

Його очолив заступник головнокомандувача Збройними силами Вадим Сухаревський.

Мета СБС — нарощування спроможностей ЗСУ щодо використання безпілотних і роботизованих повітряних, морських та наземних систем. А ще — забезпечення готовності до застосування таких систем за призначенням.

Пункт «Зброя» з внутрішнього «плану стійкості» президента Володимира Зеленського передбачав, що в 2025 році Україна виробить не менше 30 тисяч дальнобійних дронів. За словами глави держави, безпілотники мають компенсувати відсутність артилерії в українській армії.