середа05 лютого 2025
nbn.in.ua

«Талібан» заборонив вікна, що виходять на місця, де зазвичай перебувають жінки.

Лідер радикальної групи «Талібан» дав вказівку будувати нові житлові будинки без вікон, що виходять на місця, які зазвичай використовують жінки, зокрема на кухню. А у старих будинках вікна потрібно буде закрити.
«Талибан» запретил устанавливать окна, выходящие на зоны, где обычно собираются женщины.
Женщина выходит из магазина в Кабуле, 5 декабря 2021 года

Про це говориться в указі, який оприлюднив прес-секретар талібів Забіулла Муджахід, цитує France 24.

У документі зазначено, що нові будівлі не повинні мати вікон, через які можна було б побачити двір, кухню, колодязь сусіда та інші місця, якими зазвичай користуються жінки.

«Якщо побачити жінок, що працюють на кухнях, у дворах або збирають воду з колодязів, це може призвести до непристойних дій», — йдеться в указі.

Представники влади та інші відповідальні департаменти повинні будуть контролювати будівельні майданчики, щоб упевнитися, що з вікон неможливо заглянути в будинки сусідів.

А якщо такі вікна вже є, то власники повинні їх закрити чи побудувати стіну.

Становище жінок в Афганістані

В ООН заявляють, що фіксують дискримінаційні укази та заходи щодо жінок в Афганістані з серпня 2021 року — після приходу до влади радикальної групи «Талібан».

Так, у вересні 2021 року в Афганістані призупинили середню освіту для дівчат. У UNAMA (місія сприяння ООН в Афганістані) зазначають, що хоча «Талібан» обіцяв дозволити середню освіту для дівчат після узгодження навчальної програми з ісламськими цінностями та культурними нормами, прогресу в цьому питанні не відбулося.

А в грудні 2022 року Міністерство вищої освіти країни призупинило навчання жінок в університетах. В ООН пояснюють, що відмова в доступі до освіти може вплинути на фізичне та психічне здоров'я жінок, а також призвести до домашнього насильства.

Також в Афганістані обмежили право жінок подорожувати або працювати поза своїм домом та мати доступ до громадських місць. Крім того, жінок виключили з усіх рівнів прийняття державних рішень.

В ООН додають, що станом на 2023 рік 13,8 мільйона афганських жінок і дівчат потребували гуманітарної допомоги.