Про це пресс-секретар Державного департаменту США Метью Міллер сказав на брифінгу.
У нього запитали, чи потрібні спільні дії союзників у відповідь на дії КНДР та Росії. Міллер відповів, що в цьому відношенні продовжувалися консультації з українцями та іншими союзниками США.
Однак він зазначив, що зміст цих розмов залишиться приватним і про можливу реакцію союзників говорити він не має наміру.
При цьому він додав, що США також спілкувалися з Китаєм, щоб чітко дати зрозуміти, що ми стурбовані дестабілізаційними діями Росії та Північної Кореї. Пекіну пояснювали, що «як впливовий голос у регіоні» він повинен бути «стурбованим» кроками Москви та Пхеньяна «для підриву стабільності та безпеки».
Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте також говорив, що Альянс «активно консультується» з Україною та іншими партнерами про «все більше участі» Північної Кореї у війні Росії проти України.
На цьому фоні Північноатлантична рада обговорила необхідність подальшого посилення військової підтримки України.
22 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що отримав інформацію про підготовку Росією двох підрозділів із північнокорейських військових. Можливо, це будуть два батальйони по 6 тисяч осіб кожен. Перед цим північнокорейські військові були зняті на відео у військовій частині 127 мотострілецької дивізії РФ у селі Сергіївка Приморського краю.
Вже 24 жовтня ГУР МОУ підтвердило прибуття перших підрозділів КНДР у Курську область. Українська розвідка вважає, що вже 27-28 жовтня північнокорейські військові будуть застосовані в зонах бойових дій проти України.
Російський лідер Володимир Путін не заперечує наявність військових КНДР у РФ, посилаючись на договір про партнерство між Росією та Північною Кореєю. За його словами, те, яким чином країни реалізують пункти цього договору, — «це вже наша справа».
На фоні цього південно корейські медіа писали, що Південна Корея може розглянути передачу наступального озброєння Україні і навіть відправити свій персонал для допиту полонених з КНДР.