Про це пише Yonhap.
Пропозицію про імпічмент Хана ухвалили одноголосно: 192 голосами "за" та 0 — "проти".
Ініціативу про імпічмент висунула найбільша опозиційна політична сила — Демократична партія. Вона має 170 з 300 місць у парламенті.
Нагадаємо, Хан Дак Су став на чолі країни після того, як президенту Юн Сук Йолю оголосили імпічмент через введення військового стану в країні без видимої необхідності.
Демократична партія пригрозила імпічтом і Хану, якщо той не затвердить їх призначення суддів Конституційного суду. Справа в тому, що наразі в суді зайняті 6 з 9 посад суддів — це необхідний мінімум для прийняття рішень, таких як рішення про імпічмент Юна. Опозиція закликає заповнити склад суддів повністю.
Хан Дак Су заявив, що не буде цього робити, поки політики всіх сторін не домовляться щодо того, чи має він повноваження приймати такі рішення.
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль в вечірньому зверненні раптово оголосив, що в країні вводиться військовий стан. Причиною він назвав «антидержавну діяльність» опозиції, яку звинуватив у підтримці Північної Кореї.
Про це Юн заявив після кількох тижнів політичних суперечок щодо законопроекту про новий державний бюджет — опозиційна Демократична партія відмовилася його затвердити. Замість цього опозиція подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проект бюджету, а також подання про імпічмент державному аудитору та головному прокурору.
Введення військового стану дозволило президенту отримати жорсткий контроль над політичною діяльністю та засобами масової інформації. Рішення Юна шокувало навіть його партію, а лідер «Партії влади народу» Хан Дон Хун назвав це «неправильним».
Після оголошення про військовий стан будівлю парламенту було заблоковано військовими. Вони не пропускали всередину опозиційних депутатів, які після заяви Юна прийшли скасувати його рішення.
Врешті-решт, близько години ночі за місцевим часом 190 з 300 депутатів Національної асамблеї проголосували за скасування військового стану. Крім того, перед будівлею зібралися тисячі людей, які вимагали відставки глави держави.
Шість опозиційних партій Південної Кореї подали прохання про імпічмент президента Юн Сук Йоля. Всі старші помічники президента Юн Сук Йоля, включаючи керівника його апарату, заявили про бажання піти у відставку.