середа05 лютого 2025
nbn.in.ua

Новий закон про автоцивілку вводить зміни для водіїв.

З 1 січня 2025 року вступив у силу новий закон «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
Новый закон об автогражданке вводит новшества для водителей.

З 1 січня 2025 року набирає чинності новий закон «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»

Як зазначає Нацбанк України, новий закон надає страховикам певну свободу в встановленні вартості поліса, яка залежатиме від індивідуальної історії водія. Таким чином, підвищення цін, в першу чергу, буде стосуватися клієнтів з негативною історією ДТП або тих, хто належить до групи водіїв з високим ризиком участі в аваріях (наприклад, водії з невеликим стажем або ті, хто водить у великих містах). За попередніми оцінками, в умовах високої конкуренції в цьому сегменті ринку, масштаб підвищення може скласти близько 25-30 відсотків.

Починаючи з 1 січня 2025 року, «стеля» виплат за шкоду життю та здоров’ю підвищується до 500 тисяч гривень, а за шкоду майну – до 250 тисяч гривень.

Закон включає корисні нововведення, про які повідомляє НБУ: скасування коефіцієнта зносу та впровадження принципу, згідно з яким страхове відшкодування має забезпечити повернення автомобіля до стану, в якому він був до ДТП; пряме врегулювання шкоди автомобілю внаслідок аварії; можливість потерпілого звернутися за страховою виплатою до свого страховика; обмеження терміну прийняття рішення про страхову виплату до 90 днів та введення пені для страховика за порушення цього терміну; скасування обмеження максимальної суми страхового відшкодування за європротоколом; здійснення виплат МТСБУ замість страховика, який втратив ліцензію, ще до завершення судових розглядів про банкрутство та остаточну ліквідацію.

Як повідомляє видання finance.ua, з 1 січня поліція має право перевіряти наявність поліса ОСЦПВ не лише під час ДТП, а й під час будь-якої перевірки документів. Цю процедуру також планують автоматизувати за допомогою камер відеофіксації, розташованих на дорогах, оскільки поліс «автоцивілки» з 1 січня 2025 року буде дійсним лише після його реєстрації в Централізованій базі даних. Проте норма про цю «онлайн-перевірку» поки що не функціонує, оскільки для цього необхідні відповідні зміни в законодавстві, яких наразі немає.

Також скасовується франшиза, тобто сума, яка не виплачується страховою компанією і яку винуватець ДТП сплачує самостійно. В даний час ця опція була суто договірною між власником транспортного засобу та страховиком, хоча і мала обмеження, однак з 1 січня її використання буде прямо заборонено законом.