середа05 лютого 2025
nbn.in.ua

Мексика створила додаток для підтримки мігрантів у разі їх затримання в США.

Мексика випробовує мобільний додаток, який дозволить мігрантам сповіщати родичів та місцеві консульства, якщо вони вважають, що їх можуть затримати імміграційні служби США.

Про це пише CNN.

За словами міністра закордонних справ Мексики Хуана Рамона де ла Фуэнте, додаток було запущено для тестування в обмеженому масштабі, і він, «схоже, працює дуже добре».

Цей додаток дозволить користувачам надсилати повідомлення раніше обраним родичам та найближчому мексиканському консульству.

«Якщо ви опинилися в ситуації, коли затримання неминуче, ви натискаєте кнопку тривоги, і це надсилає сигнал до найближчого консульства», — пояснив міністр.

Де ла Фуэнте очікує, що додаток буде запущено в січні. Цей крок є відповіддю на загрози новообраного президента Дональда Трампа здійснити масову депортацію після його вступу на посаду 20 січня.

Мексика заявляє, що посилила консульську підтримку та юридичну допомогу для мігрантів у разі судових процесів, пов'язаних з депортацією. Також влада створила цілодобовий кол-центр для відповідей на запитання мігрантів.

За оцінками мексиканського уряду, 11,5 мільйона мігрантів мають певну форму легального проживання в Сполучених Штатах, а ще 4,8 мільйона не мають легального права на проживання або належних документів.

Що передувало?

Ще під час своєї передвиборчої кампанії Дональд Трамп обіцяв здійснити «найбільшу депортацію» в історії США. Його план базується на стародавньому законі — Акті про ворожих іноземців 1798 року, що дозволяє обходити юридичні процеси для депортації нелегальних мігрантів.

Трамп також заявляв про намір скасувати гуманітарне притулок, розширити критерії депортації та збільшити кількість місць у центрах утримання мігрантів.

Під загрозою депортації опинилися переважно новоприбулі мігранти з Мексики, Центральної Америки та інші групи, які отримали тимчасовий статус перебування за адміністрації Джо Байдена.

Проте реалізувати ці плани буде не так просто, по-перше, оскільки це вимагає величезних фінансових та людських ресурсів, а по-друге, через опір штатів з демократичним керівництвом та організацій, що захищають права мігрантів.