Про це пише Kathimerini.
Зазначається, що Sea Sparrow перебували на озброєнні грецьких збройних сил майже 40 років.
Надана партія ракет близька до закінчення терміну придатності і не може використовуватися в далекому майбутньому, тому передача ракет не послабить збройні сили Греції, пояснює видання.
Проте рішення ще має затвердити Урядова рада закордонних справ і оборони.
Kathimerini зазначає, що для Греції передача Україні ракет Sea Sparrow також є непрямою, але чіткою відповіддю на тиск з боку союзників і партнерів, які закликали Афіни передати Україні ракетні комплекси С-300 або навіть Patriot.
Греція неодноразово відмовлялася це зробити, оскільки очікувала отримати натомість рівноцінне озброєння.
Це американська корабельна зенітна та протиракетна система малих дальностей. Вона була розроблена на початку 1960-х років на базі ракети класу «повітря — повітря» AIM-7 Sparrow як легке озброєння «точкової оборони».
Вага бойової частини складає 41 кг, а максимальна швидкість ракети досягає 4256 км/год. Вона може вражати цілі на відстані 19 км.
Раніше Україна вже отримувала від США та Німеччини Sea Sparrow. Видання Politico писало, що Україна змогла адаптувати Sea Sparrow під зенітно-ракетний комплекс «Бук», ставши другою після Тайваню країною, яка має наземні пускові установки для цих ракет.