неділя23 березня 2025
nbn.in.ua

Генеральна асамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо війни в Україні. США та Росія проголосували проти.

Генеральна асамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо російсько-української війни з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення. США, Росія та ще 16 країн висловилися проти.

Цю інформацію було отримано під час засідання Генеральної асамблеї ООН, яке транслювало «Суспільне».

Резолюцію України підтримали 93 країни світу. У ній росію називають «країною-агресоркою» та вимагають від кремля вивести війська з території України в межах міжнародно визнаних кордонів останньої.

Разом з США проти проголосували росія, Білорусь, Буркіна-Фасо, Бурунді, Гаїті, Ізраїль та інші. Утрималися від голосування 65 держав, серед яких Китай та Іран.

Проте, ООН також підтримала і висунуту США резолюцію. В Україні їхню заяву називали проросійською. Так, американську резолюцію підтримали 89 держав. Проти висловилися 8 країн, а утрималися 70, серед яких і Україна.

Більше контексту

24 лютого Генеральна асамблея ООН розгляне принаймні два проєкти резолюції щодо війни — колективний та американський.

За даними «Укринформу», авторами колективного проєкту стали 58 країн. Вони закликають росію «негайно, повністю та безумовно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів».

Серед авторів — усі країни Європейського Союзу, включаючи Угорщину та Словаччину, переважна більшість інших європейських країн, зокрема Великобританія, Молдова, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Грузія, а також Канада, Японія, Південна Корея, Нова Зеландія, Ліберія, Мікронезія, Маршаллові острови, Палау та інші.

Водночас AP повідомляє, що Сполучені Штати запропонували свій проєкт резолюції ООН. Короткий документ визнає «трагічну загибель людей під час російсько-українського конфлікту» і «закликає якомога швидше припинити конфлікт та далі впроваджувати міцний мир між Україною та росією».

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що «настав час взяти на себе зобов'язання припинити війну». Він сказав, що, «хоча можуть виникнути виклики, мета міцного миру залишається досяжною» і що резолюцією «ми підтверджуємо, що цей конфлікт жахливий, що ООН може допомогти його припинити і що мир можливий».

Тим часом посол росії в ООН Василь Небензя заявив журналістам, що резолюція США є «хорошим кроком».

Раніше видання Washington Post, посилаючись на власні джерела, повідомляло, що США закликали українську владу відкликати резолюцію ООН щодо засудження масштабного вторгнення росії в Україну та замінити її «більш м'якою» заявою.