Про це повідомив кореспондент hromadske.
На акцію біля Верховної Ради зібралися кілька десятків людей. Серед них близькі та родичі полонених захисників.
Для багатьох учасників ця демонстрація не перша. З полону досі чекають військових, які стояли на захисті Маріуполя.
«Чим довше людина сидить, тим страшніші наслідки для здоров'я і в цілому для стану. Родичам дуже важко. Ми робимо все, що можемо, стукаємо в усі двері. У кожного своя історія, своя біль. Але ми об'єднані одним», — розповіла мати полоненого захисника Маріуполя з Сумської області, Ірина.
«У нас родичі знаходяться в полоні в Чечні, місто Грозний. Обмінів вже не було два роки. Там близько 200 людей — точну кількість ми не знаємо — дуже багато полонених, яких зовсім не обмінювали два роки. Якщо деяких “азовців” з Маріуполя ще обмінюють, то про Чечню зовсім мовчать. Ми зібралися нагадати, що наші родичі там знаходяться, вони також хочуть додому», — сказала Оксана Білецька, родичка одного з полонених.
Вона зазначила, що серед цих полонених є чоловіки, які ще не бачили своїх дітей, яким вже виповнилося по два роки. Також у родичів немає ні зв'язку, ні інформації про стан здоров'я цих полонених, ні даних, надається їм медична допомога.
Рузана Мусаєва зазначила, що її син 2005 року народження є наймолодшим полоненим, якого тримають у Чечні. У 2024 році він потрапив у полон в Авдіївці. Через місяць після зникнення зв'язку з сином вона отримала підтвердження про його полон. Жінка стверджує, що обмінів утримуваних у Чечні немає вже 20 місяців.