четвер21 листопада 2024
nbn.in.ua

Війна змінила підхід нардепів до прийняття законів: нові виклики вимагають адаптації та швидшого реагування на потреби суспільства.

Шокуючі зміни у Верховній Раді! Депутати почали уникати голосувань, а деякі навіть імітують відсутність. Чому це відбувається? Відкрийте для себе, як війна змінила політичну гру та які наслідки це матиме для країни! Не пропустіть ці важливі деталі!
Война повлияла: как изменился подход депутатов к принятию законов.

Аналітики провели дослідження

Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну змінило підхід народних депутатів до голосування у сесійній залі Верховної Ради — народні обранці стали рідше натискати кнопку «проти».

Ці дані наводить аналітичне дослідження Рух ЧЕСНО.

Згідно з висновками політичних оглядачів організації, до початку російського повномасштабного вторгнення в Україну фракції «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос» частіше голосували «проти», але після 24 лютого 2022 року ця тенденція змінилася — представники зазначених політичних сил почали частіше утримуватись або просто не голосувати.

Також спостерігається зміна в поведінці голосувань депутатів від колишньої ОПЗЖ: після заборони цієї політичної сили її депутати майже відразу сформували депутатські групи «Платформа за життя та мир» і «Відновлення України», які почали систематично голосувати «за». Перша депутатська група має середній відсоток голосувань «за» — 40% від загальної кількості голосувань, тоді як друга — 45%. Натомість ОПЗЖ раніше голосувала «за» лише в 29% випадків.

Крім того, народні депутати стали частіше не голосувати або імітувати свою відсутність під час голосувань. Після 24 лютого ЧЕСНО часто фіксував випадки, коли нардепи виймали свої картки зі слота в момент голосування, хоча брали участь у попередніх голосуваннях того ж дня. Після таких дій нардеп відображається в системі як «відсутній». Таким чином, деякі політики ухиляються від відповідальності за прийняття конкретних рішень.

Нагадаємо, відповідно до дослідження Руху ЧЕСНО, у Верховній Раді України дві депутатські групи перебувають на межі зникнення через недостатню кількість депутатів у своєму складі та можуть бути розпущені.