Вчені працюватимуть над створенням ефективних методів лікування складних неврологічних захворювань
В Інституті фізіології імені О. Богомольця НАН України засновано Біомедичний центр інноваційних досліджень у сфері нейронаук.
Про це інформує пресслужба Національної академії наук України.
Новий науковий центр ставить перед собою амбітну мету — надати допомогу мільйонам людей, які страждають від хвороб Альцгеймера і Паркінсона, епілепсії та інших нейродегенеративних розладів.
«Сучасні методи лікування здатні лише полегшити симптоми, не зупиняючи прогресування хвороби. Тому Центр буде працювати над глибоким розумінням процесів, що лежать в основі цих захворювань, та розробкою інноваційних підходів, які можуть покращити якість життя пацієнтів», – йдеться в повідомленні.
Очолює Центр завідувачка відділу цитології Інституту фізіології імені О. Богомольця, член-кореспондент НАН України Галина Скибо.
Науковці Центру вже розпочали дослідження щодо впливу інсуліну, росковитину та метаболітів пробіотиків на клітини мозку. Зокрема, метаболіти корисних бактерій Lactococcus lactis та Lactobacillus rhamnosus можуть впливати на стан клітин гіпокампа – частини мозку, яка відповідає за пам’ять і навчання.
Крім того, у Центрі налаштовують спеціалізоване електрофізіологічне обладнання для дослідження епілептичної активності мозку.
«Розуміння механізмів, що призводять до епілепсії, допоможе у розробці нових методів її лікування та профілактики. Таке дослідження має великий потенціал для пацієнтів, оскільки дозволяє створити ефективніші та точніші терапії», – пояснили в Інституті фізіології.