п’ятниця27 грудня 2024
nbn.in.ua

У Києві виявили «туалетну» схему для незаконного виведення земельних ділянок.

Міська адміністрація двічі викликала обурення киян, передавши земельні ділянки близьким до Черновецького.
В Киеве заработала «туалетная» схема вывода земли.

Київська влада двічі викликала обурення киян, передавши ділянки оточенню Черновецького

Ця схема привласнення земель відома як «туалетна». Впливові ділки приватизують якийсь об'єкт, наприклад, будку або туалет, а потім отримують гектари землі.

Про це йдеться в журналістському розслідуванні bihus.info

Саме так пів гектара на вулиці Голосіївська, 13 д, потрапили в цю схему. Тут розташовані трансформаторна підстанція, невеликий склад площею 13 квадратних метрів і маленька майстерня. До 2019 року їх тут не було видно. Але за документами вони існували і навіть змінювали власників. Хоча документи на землю під цими міні-спорудами ніхто не видавав. Але забудовник вирішив оформити землю під ними. Власником «коробок» є компанія «Менаполіс», яка пов'язана з київськими братами-бізнесменами Супруненками. Один з них, Олександр, колись був нардепом-регіоналом, другий – В’ячеслав, працював у Київраді та був зятем скандального ексмера Леоніда Черновецького.

Документи, які свідчать про наявність нерухомості та її власників, були створені ще до фактичного зведення цих об'єктів, згідно з матеріалами кримінального провадження. Проте, у 2021 році суд зняв арешт з цих недобудов. Компанія «Менаполіс» звернулася до Київради з проханням виділити землю. І Київрада тоді планувала погодити надання цих ділянок фірмі. Їхня площа в понад сто разів перевищує площу самих «будок» на цій землі.

0

Згідно з інформацією розслідувачів, питання лобіював депутат Київради Сергій Кримчак, колишній член команди Черновецького, а зараз він – у фракції «Єдність».

Місцеві жителі забили на сполох, запідозривши, що тут можуть з'явитися житлові хмарочоси. Чергове будівництво може заблокувати їхній виїзд.

Їх почули. У грудні 2021 року в рішенні про виділення землі в оренду з'явився пункт про меморандум. Мовляв, рішення набуде чинності, якщо мешканці ОСББ підпишуть документ про порозуміння.

1

Це підтвердив тоді заступник міського голови-секретар Київради Володимир Бондаренко. І зазначив:

«Ми всі з вами відповідальні за це!».

Проте мешканці не погодилися на спокусливу пропозицію підписати меморандум.

2

Сьогодні Бондаренко в інтерв'ю журналістам bihus.info заявив, що тоді Київрада ухвалила більше політичне рішення, ніж правове щодо меморандуму.

Отже, болісне рішення змінили тихо і так, що про нього не знали ні депутати, які голосували за це, ні місцеві жителі.

3 4

Через три роки землю в оренду здали потайки від усіх. Оточенню Супруненків. З можливістю будуватися без жодних меморандумів. Як це вдалося? Заховали серед пунктів рішень міської ради щодо зовсім іншого району.

«Нас обдурили, ніхто з нами не збирався укладати меморандум», – обурюються місцеві.

Депутати віддали землю в оренду для реконструкції будівель під житловий комплекс. Договір підписали в червні 2024 року.

: