п’ятниця18 жовтня 2024
nbn.in.ua

«Мозкові структури розвиваються аномально»: психолог пояснює, як війна впливає на дітей.

На психіку дітей вплинули не тільки війна, але й два роки пандемії.
«Структуры мозга развиваются аномально»: психолог о влиянии войны на детей.

На психіку дітей вплинули не тільки війна, а й два роки пандемії

Приблизно 44% дітей в Україні сьогодні демонструють ознаки потенційного ПТСР. Як військові дії впливають на психічний стан дітей та як справлятися з наслідками цього впливу – розповіла проєкту «Каштан.Інтерв’ю» психолог Анна Калініченко.

Вона зазначила, що на психіку дітей вплинула не лише війна, а й два роки пандемії.

«Ми пережили два роки ковіду, коли спілкування було обмеженим, а тепер маємо два роки війни, коли також спілкуються не так активно. І коли спілкуються, то часто це пов'язано з вибухами, з тим, що потрібно ховатися в підвалі. Це не є добре і це не є нормально. Тому структура мозку дітей розвивається ненормально. І для того, щоб це виправити, я закликаю батьків: будь ласка, спілкуйтеся з дітьми. У вас є шанс вирівняти і підняти рівень розвитку дитини до того, яким він повинен бути», – звернулася психолог.

Діти нині є однією з найвразливіших груп населення, але для того, щоб допомогти їм адекватно впоратися з їхніми труднощами, батькам слід спершу навести лад у власній психіці.

«Тому, будь ласка, дорослі, давайте взяти себе в руки, відвідувати психологів, а також психіатрів. Якщо у вас є натяк на депресію – не ігноруйте це, зберіться і зверніться за допомогою. Вам потрібно жити для того, щоб ваші діти могли нормально жити. Діти орієнтуються на дорослих. Вони бачать: «Мама більш-менш в нормі – добре, я можу дозволити собі розслабитися», – пояснила Калініченко.

Дивіться повну розмову з психологинею на YouTube-каналі Каштан.NEWS.