Аналітики провели дослідження
Протягом п’яти років діяльності Верховної Ради IX скликання відбулося 76 голосувань щодо призначення на посади та 47 — щодо звільнення з цих посад. При цьому понад 96% постанов, що стосуються кадрових питань, отримали необхідну кількість голосів та були підтримані народними депутатами.
Такі дані наводить Рух ЧЕСНО.
За результатами аналізу голосувань нардепів, найбільшу підтримку за п’ять років отримали голосування за оновлення складу ЦВК у жовтні 2019 року — тоді нардепи призначили 17 членів ЦВК, і всі вони отримали понад 300 голосів (від 334 до 375).
Водночас під час розподілу міністерських портфелів найбільшу підтримку отримав Рустем Умеров, який був призначений міністром оборони — 340 голосів "за".
Значну підтримку під час призначення також отримали ексголова НБУ Кирило Шевченко (332 "за"), голова СБУ Василь Малюк (324) та міністр внутрішніх справ Ігор Клименко (321 депутатський голос).
Серед усіх голосувань щодо призначення на посади провалилися лише два: депутати з першого разу не підтримали призначення Максима Степанова на посаду очільника МОЗ та Сергія Марченка — на посаду міністра фінансів.
Антирекорд за кількістю голосів за призначення утримує Сергій Шкарлет: у 2020 році він був призначений міністром освіти з мінімально необхідною кількістю голосів. Також низьку підтримку отримали ексголова Мінстратегпрому Павло Рябікін (237 "за") та ексміністр економіки Ігор Петрашко (243 "за").
Найбільшу кількість голосів "за" набрали постанови про звільнення прем’єра Олексія Гончарука (353), міністра оборони Олексія Резнікова (327), Павла Рябікіна (303), очільниці Мінветеранів Юлії Лапутіної (302), а також Сергія Шкарлета (295) і багаторічного міністра внутрішніх справ Арсена Авакова (291).
Нагадаємо, Верховна Рада України IX скликання працює шостий рік з моменту свого обрання, що є найдовшим терміном в історії українського парламентаризму. За цей час у парламенті відбулося 414 засідань, з яких 363 — пленарні і 51 — позачергове.