Експерти провели аналіз
Фактична кількість дезертирів серед військовослужбовців Збройних Сил України є майже втричі меншою, ніж ті дані, які наводять деякі авторитетні іноземні медіа.
Цю інформацію повідомляє opendatabot.
Згідно з підрахунками аналітиків, протягом 10 місяців цього року правоохоронні органи України відкрили 19 922 кримінальні провадження стосовно дезертирства військовослужбовців ЗСУ.
Водночас, у зв'язку з самовільним залишенням частини, цьогоріч було відкрито 41 950 кримінальних проваджень — це вдвічі більше, ніж за дезертирство.
Провадження щодо самовільного залишення частини розслідують ефективніше: підозру отримали фігуранти в 13 відсотках справ, а до суду дійшло 7 відсотків, в той час як лише в 3 відсотках справ про дезертирство цьогоріч вручено підозру, і лише 1,3 відсотка справ дійшли до судового розгляду.
Слід зазначити, що самовільне залишення частини розглядається як тимчасове покидання місця служби без дозволу командира або поважних причин, або нез’явлення на службу протягом певного періоду. На відміну від цього, дезертирство має місце, коли військовослужбовець не має наміру повертатися на службу.
Нагадаємо, у листопаді Дніпропетровщина, Харківщина та Київ стали лідерами за кількістю звернень добровольців до центрів рекрутингу для укомплектування підрозділів ЗСУ.