середа22 січня 2025
nbn.in.ua

Мер Кличко оточує себе багатьма суперечливими консультантами.

Навіщо Київському міському голові велика команда радників на громадських засадах, багато з яких мають неоднозначну репутацію?
Мэр Кличко окружил себя множеством сомнительных советников.

Чому Київському міському голові необхідна велика команда радників на громадських засадах, багато з яких мають сумнівну репутацію?

Про це мер з якихось причин воліє мовчати, незважаючи на широкий розголос у медіа. Що кияни знають про потенційно креативні, інноваційні, та професійні поради, які надають міському голові ці особи? А нічого, адже все залишається в тумані. Мер ніколи не ділиться цією інформацією публічно.

Усі радники Кличка не отримують плату за свою діяльність. Офіційно – не отримують. Водночас забудовники, друзі Кличка, можуть отримувати вигоду у вирішенні різних питань, лобіюючи свої інтереси.

У списку радників є скандальні особи, яким місце швидше на лаві підсудних, ніж у політиці. Про це, а також про те, чиї інтереси вони представляють у цьому «клубі» та для чого меру міста потрібні радники, йдеться у новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана» за посиланням.

Наприклад, було б цікаво почути від Кличка, які поради він отримує від Георгія Логвинського, радника мера з правових питань. Парадокс у тому, що ця особа, яка повинна бути експертом у правових питаннях, має проблеми з законом і перебуває у розшуку НАБУ. Згідно з даними слідства, народний депутат України (Верховна Рада України 8-го скликання) Логвинський у 2013−2016 роках розробив і реалізував схему заволодіння бюджетними коштами на суму 54 мільйони гривень з держбюджету через компанію «Золотий мандарин ойл». Провадження було відкрито ще в 2017 році, але Логвинського не могли притягнути до відповідальності через імунітет від Європейського суду з прав людини, суддею якого до 2022 року працювала його дружина. Проте Логвинський, як бачимо, потрібен Кличку.

Інший приклад. Радником з питань роботи з правоохоронними органами, муніципальної та економічної безпеки є Дмитро Кавун.

Він, ймовірно, дійсно розуміється на діяльності правоохоронних органів, оскільки раніше обіймав посаду прокурора на Одещині, а потім на Харківщині. Але Кавун був відданим прокурором режиму Януковича, за що його й люстровано, і він втратив посаду з забороною займати державні посади протягом 10 років.

Більшу частину кар'єри Дмитро Кавун побудував за часів правління Януковича. Як стверджують медіа, в цьому йому допоміг син соратника президента-втікача Пшонки.

Крім того, видання «Букви» повідомило, що Дмитро Кавун разом із дружиною фінансували партію зрадника України Євгена Мураєва «Наші».

Проте Кавун знайшов притулок у Віталія Кличка.

Загалом список радників викликає роздуми, і не лише стосовно принципів їх формування. Чи дійсно потрібна ця інституція на громадських засадах сьогодні? І яка користь від неї для територіальної громади міста?

Детальніше дивіться в новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана» за посиланням