п’ятниця27 грудня 2024
nbn.in.ua

Кияни стали лідерами за кількістю заяв про випадки булінгу в школах.

Протягом 10 місяців поліція зафіксувала більше двохсот випадків булінгу в українських школах.
Киевляне подали наибольшее количество заявлений о буллинге в школах.

За 10 місяців поліція зафіксувала понад дві сотні випадків цькування в школах України

Батьки дітей, як правило, скаржаться на булінг, про що повідомляється на Фейсбук-сторінці Міністерства освіти та науки.

Водночас кількість випадків булінгу зменшилася в порівнянні з періодом до початку повномасштабної війни. Згідно з даними Українського інституту дослідження екстремізму, 40 відсотків дитячих самогубств є наслідком цькування.

Суди також почали більш ефективно розглядати такі справи: з початку року винесено 160 рішень. Це становить 73 відсотки від усіх складених у 2024 році протоколів. Для порівняння: у попередні три роки, в середньому, рішення були винесені у 60 відсотках справ.

Кожен другий протокол за цькування складають на підлітків віком від 14 до 16 років (124 протоколи цьогоріч). За 80 відсотками цих протоколів вже винесено рішення. Кількість таких порушень значно зросла за останні два роки: у 2021 році протоколи на підлітків становили 45 відсотків всіх справ.

Майже кожне шосте зафіксоване правопорушення — булінг, скоєний групою або повторно. З початку року зафіксовано 37 таких справ. Ще 12 протоколів було складено на освітян, які знали про булінг, але не повідомили про це.

Наприкінці жовтня в Україні запрацювала кнопка для звернень щодо булінгу. За цей час вже подано 85 анонімних повідомлень. За даними Міністерства освіти та науки України, 80 відсотків заяв про булінг подають батьки, а лише 20 — діти. Цю можливість вже використали в 16 регіонах країни. Переважна більшість заяв надійшла з Києва та Київської області: 36 повідомлень.

За булінг передбачено покарання, переважно у вигляді штрафів від 850 до 3400 грн. Цькувальники несуть адміністративну відповідальність, починаючи з 16 років. До цього моменту за вчинки дітей відповідають їхні батьки.

Керівники навчальних закладів також несуть відповідальність за замовчування інцидентів із булінгом. За це їх можуть оштрафувати або призначити виправні роботи, а також відраховувати до 20 відсотків від заробітку.

У жовтні 2024 року МОН запустило новий інструмент на сайті АІКОМ, який дозволяє швидко повідомити про випадки булінгу.

Як діяти, якщо ваша дитина стала жертвою цькування, — розповідає національна інформаційна кампанія Міністерства освіти та науки і Opendatabo.