Під стінами мерії відбулася акція протесту
Сьогодні мешканці Києва провели пікет під будівлею КМДА. Основна мета акції — закликати міську владу збільшити видатки на потреби Збройних Сил України в бюджеті столиці на наступний рік. Замість витрачання коштів на різноманітні будівельні проєкти, які можуть почекати до перемоги України, кияни закликають владу більше підтримувати наших захисників.
Як повідомляє кореспондент Каштан NEWS, щоб міська влада краще почула та зрозуміла вимоги киян, мітингувальники принесли плакати з написами: «Гроші — на ЗСУ», «Не парки, а військовим дрони!», «20% — на ЗСУ», «Життя важливіше за парки», «Кричу: «Ганьба!», але моє волання не долітає до престолу», «Ваш голос вирішує майбутнє» та інші.
0 1За словами організаторів заходу,
2«коли ми востаннє зустрічалися на акції в березні, ми домовилися вийти під КМДА знову, якщо помітимо, що влада Києва нераціонально розподіляє кошти без наших постійних нагадувань».
Учасники акції пояснили, що в середині грудня буде сформовано бюджет Києва на 2025 рік. Проєкт бюджету був представлений 11 листопада.
3 4«Ми його проаналізували і знову бачимо метро, мости та розв’язки, а не бюджет столиці воюючої країни: на програму «Захисник Києва» виділено лише 0,6 відсотка з 90 мільярдів гривень, або лише 547,5 мільйона гривень», — зазначили протестувальники.
Вони також зауважили, що попередній аналіз головного фінансового документа на наступний рік свідчить про те, що на явно непершочергові заходи під час війни влада готова витратити з бюджету Києва 1,3 мільярда гривень.
5Зокрема, з цієї суми Кличко планує «освоїти» 757,44 мільйона гривень на будівництво метро на Виноградар, 100 мільйонів на Подільський міст, 200 мільйонів на дорогу до аеропорту «Жуляни», який не працює, а також по 100 мільйонів гривень на шулявську розв’язку та ремонт вулиці Стеценка.
6«Ці кошти мають працювати на фронт — їх необхідно перенаправити на програму «Захисник Києва», — наголошували учасники акції протесту.
Вони звернулися до депутатів Київради з вимогою передбачити в бюджеті столиці на наступний рік 20 відсотків коштів на потреби ЗСУ, два мільярди гривень — на придбання безпілотників, а всі інші некритичні витрати повинні розподілятися лише після фінансування потреб армії.