Сьогодні, 20 лютого, в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні
Президент України Володимир Зеленський, відзначаючи День Героїв Небесної Сотні, підкреслив, що вони віддали найдорожче – свої життя, аби українці могли жити у вільній державі.

«20 лютого – це день, коли ми згадуємо і віддаємо шану тим, хто обрав шлях свободи, прагнучи побудувати сильну, європейську Україну, не мирячись із підкоренням», – зазначив Володимир Зеленський.
Він також нагадав, що саме в ці дні 2014 року Росія вирішила розпочати війну – зробила перші кроки до анексії Криму.
«Поки в Києві вбивали людей, а громадяни захищали свою свободу, Путін вирішив завдати ще одного підлого удару. З того часу світ опинився у новій реальності, коли Росія намагається обманути всіх. Важливо не піддаватися, бути разом. Дуже важливо підтримувати тих, хто захищає свободу. Вічна шана Героям Небесної Сотні. Вічна вдячність усім нашим сміливим українцям та українкам, які боролись за Україну і її незалежність», – наголосив Глава держави.

Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко, вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні, написав у Телеграм, що «наша нація вже 11 років боронить Свободу від рабства, цивілізацію – від тиранії, захищає Європейський дім від холодної “тайожної” пустки. Без зброї, зі зброєю, всіма силами і можливостями».

Згадуючи події 2014 року, Тимур Ткаченко зазначає, що
«перші постріли, перші жертви російсько-української війни сталися саме в столиці. Їх чули кияни, це бачили кияни. На Майдані поруч з жителями всіх регіонів України стояли і гинули кияни. Перед тим, як російські військові розпочали відкриту окупацію українського Криму, перед захопленням наших міст на Сході – відбулася Революція Гідності. Саме тоді, в боротьбі за Свободу, вперше в ХХІ столітті боролися та гинули наші знайомі, рідні. І саме тоді ненависть і насильство вперше масово керувалися Росією. З того боку барикад».
Начальник КМВА стверджує:

«Там, де тримаються наші позиції, наші барикади – там пролягає кордон між світлом і темрявою. Ціною подвигу Героїв Небесної Сотні, а нині – цілого Небесного війська. Маємо пам’ятати цю високу ціну. І щомиті доводити, що Революція Гідності – переможе!».
Нагадаємо: саме в ці дні під час Революції Гідності в 2014 році протистояння між українським народом і тодішнім режимом Януковича досягло свого піка. З 18 до 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померли ще понад 20 протестувальників.
Небесна Сотня – це 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України. Назва «Небесна Сотня» виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Вперше вона пролунала під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року.

105-ом Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Героїв України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідань, освіти та віку. Наймолодшому з них, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82. Серед 107 Героїв Небесної Сотні троє жінок: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.

Цьогоріч пам’ять Героїв Небесної Сотні вшановуємо з гаслом: «Герої першої перемоги у битві, що триває». Це гасло резонує з ключовою тезою двох попередніх років, з якою відзначали День Героїв Небесної Сотні: «Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни».
Графічним символом інформаційної кампанії стало зображення майданівців із дерев’яними щитами під час боротьби. Композиція нагадує один з найвідоміших символів перемоги в Другій світовій війні – світлину установлення прапора на Іодзімі. Автором роботи є український художник Олександр Ком’яхов.
: