п’ятниця18 жовтня 2024
nbn.in.ua

Обстріл Миколаєва, втеча солдатів КНДР з поля бою та евакуація з Куп'янська: основні події 15 жовтня.

Російські війська здійснили кілька ракетних обстрілів Миколаєва. 18 північнокорейських військовослужбовців покинули російські позиції в Курській області. Влада оголосила про обов'язкову евакуацію всіх цивільних осіб з Куп'янська та прилеглих територій. Ось головні новини за 15 жовтня.
Обстрел Николаева, бегство северокорейских солдат с фронта и эвакуация из Купянска: ключевые события 15 октября.
Обстрел Николаева, бегство солдат КНДР с поля боя и эвакуация из Купянска: главное за 15 октября

Обстріл Миколаєва

В ніч на 15 жовтня російські війська атакували Миколаїв ракетами С-300/С-400 з тимчасово окупованого Криму. Внаслідок атаки постраждали 16 осіб, а ще один — загинув.

Атака сталася близько 2:30 ночі. Від удару були пошкоджені інфраструктурний об'єкт, ресторанний комплекс, торгові павільйони, житлові будинки та автомобілі.

Втеча солдатів КНДР з російських позицій

18 північнокорейських військових, які були залучені до складу російської армії, вже втекли з позицій на кордоні України з Брянською та Курською областями рф.

Як зазначається, це сталося за 7 кілометрів від державного кордону з Україною. Мотиви втечі солдатів з КНДР наразі не встановлені. російські військові розпочали їх пошуки, але цю інформацію намагаються приховати від свого вищого командування.

Евакуація з Куп'янська

Влади Харківської області оголосили про примусову евакуацію всього цивільного населення з Куп'янська та прилеглих населених пунктів через погіршення ситуації з безпекою.

Таким чином, людей буде евакуйовано, зокрема, з населених пунктів Кондрашівка, Курилівка, Петропавлівка та інших сіл. Синєгубов повідомив, що в регіоні погіршилася ситуація з безпекою, через що неможливо забезпечити для населення проведення опалювального сезону, надання гуманітарної допомоги та електропостачання.

Разом з цим про обов'язкову евакуацію сімей з дітьми оголосили в місті Боровая в Ізюмському районі.

Ляшко — командир безпілотних систем

Бывший народный депутат Олег Ляшко

Колишній народний депутат Олег Ляшко дійсно став командиром батальйону безпілотних систем у 63 окремій механізованій бригаді. Військові запевняють, що за два роки служби в бригаді Ляшко зарекомендував себе як людина, яка «почала глибоко вникати» в суть і роль безпілотних систем на полі бою, «розуміючи їх важливість».

Саме підрозділ безпілотників 63 ОМБр, за їхніми словами, увійшов до 10 найкращих підрозділів за ефективністю ураження живої сили та військової техніки ворога з використанням безпілотних систем.

Для будівництва фортифікацій можуть вилучати приватні землі

Кабінет Міністрів узгодив законопроект, яким пропонується примусово тимчасово позбавляти власника приватної ділянки права користуватися нею, якщо ця земля необхідна для будівництва та утримання військових фортифікацій. Це можуть зробити за умови припинення права, проведення викупу або примусового відчуження земельної ділянки (або її частини).

Таким чином, законопроект пропонує внести зміни до Земельного кодексу України, а також у закони «Про правовий режим воєнного стану», «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного або надзвичайного стану».

Розслідування у Сухопутних військах після повідомлень про погрози та приниження бійців

Командувач Сухопутними силами ЗСУ Олександр Павлюк ініціював проведення службового розслідування Військовою службою правопорядку за зверненням бійців групи «Аскольд», яким нібито погрожував його радник Олександр Дмитрієв.

Також він підкреслив, що висновки та рішення розслідування будуть публічними, і запевнив, що справедливість буде забезпечена в повній відповідності з нормами чинного законодавства.

Ескалація між КНДР та Південною Кореєю

Північна Корея підірвала ділянки доріг та залізничних ліній на своїй стороні сильно укріпленого кордону з Південною Кореєю. Це спонукало південно-корейських військових здійснити попереджувальні постріли.

Південно-корейське Міністерство об'єднання, яке займається трансграничними справами, засудило інцидент як явне порушення минулих міжкорейських угод, назвавши його «дуже ненормальним».