середа29 січня 2025
nbn.in.ua

Кременчук може бути затоплений за 45 хвилин у разі повного руйнування ГЕС. Мешканцям розповіли, як діяти в цій ситуації.

Якщо росіяни повністю зруйнують Кременчуцьку ГЕС у Полтавській області, то вода почне наближатися до міста Кременчуг вже через 30-45 хвилин. Мешканці, які не встигнуть евакуюватися, повинні піднятися вище другого поверху своїх будинків і чекати на рятувальників.

Про це говориться у пості Facebook-сторінки «Кременчук. Офіційний», що належить Кременчуцькій міській раді.

Зазначається, що в разі руйнування ГЕС у зону затоплення потраплять центральна та правобережна частини Кременчука, а також найближчі населені пункти — Потоки, Мала Кохновка, Сосновка, Придніпрянське.

На випадок такої катастрофи в громаді передбачена обов'язкова евакуація населення. Про її початок оголосять через системи централізованого оповіщення, ЗМІ, вуличні гучномовці, офіційні сайти та Telegram-канали органів місцевої влади.

Ймовірні зони підтоплення поділено на мікрорайони. Визначено, що мешканці лівобережжя повинні евакуюватися в нагірну частину Кременчука, а мешканці правобережжя — на Деївську гору. Адреси пунктів евакуації можна знайти за посиланням.

Якщо мешканці не встигають дістатися до пункту евакуації, вони повинні піднятися вище другого поверху свого або найближчого будинку та чекати спаду води або рятувальників.

Далі мешканців відвезуть у безпечні райони в Полтавській та Кіровоградській областях.

Міські влади не пояснили, чому вирішили опублікувати ці інструкції 18 листопада. Востаннє про це писали в червні 2023 року, після того, як росіяни підірвали Каховську ГЕС.

Підрив Каховської ГЕС

6 червня 2023 року російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. В «Укргідроенерго» повідомили, що Каховська гідроелектростанція відновленню не підлягає.

Українська розвідка повідомила, що за цим стоїть диверсійна група росіян. Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель підкреслив, що греблю не бомбардували, а знищили вибухівкою на території, що контролюється росією. Норвезька компанія NORSAR проаналізувала сейсмічну активність і підтвердила, що гребля була зруйнована внаслідок вибуху. Також вибух зафіксували американські розвідувальні супутники.

Підрив призвів до підтоплення територій у Миколаївській та Херсонській областях, зокрема, на окупованих територіях. За даними МВС, внаслідок руйнування Каховської ГЕС загинуло 31 особа. Окупанти заявляли про 55 загиблих на захоплених землях Херсонської області, але не допускали туди міжнародні гуманітарні організації.

Після руйнування греблі Каховської ГЕС у зону надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, в яких проживало близько 900 тисяч осіб.

Майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води. Спеціалісти Українського гідрометеорологічного інституту дійшли висновку, що Каховського водосховища більше не існує.