Про це йдеться в повідомленні відомства.
Там зазначили, що ще з листопада посилили заходи щодо збереження хвойних насаджень напередодні свят, зокрема — створили спеціальні групи, до складу яких входять представники Держекоінспекції, Національної поліції та органів місцевого самоврядування.
Так, завдяки таким заходам було виявлено 142 порушення: 24 — самовільна рубка, 11 — неправильний порядок заготівлі та 107 порушень у місцях продажу ялинок.
За результатами таких заходів складено 137 протоколів, з них 97 передано до судових органів, 40 осіб вже притягнуто до адміністративної відповідальності.
В Держекоінспекції нагадують, що підприємці, які здійснюють транспортування та продаж новорічних дерев, повинні мати накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на кожному дереві має бути електронний чіп.
При цьому кожне дерево повинно мати спеціальну бирку зі штрих-кодом, що містить інформацію про місце заготівлі, лісозаготівельника та його підпорядкування. Завдяки цьому можна буде визначити, чи є легальною продаж ялинки.
В відомстві також нагадали, що незаконна рубка хвойних дерев карається штрафом від 510 до 5100 грн. А ось за незаконну рубку зелених насаджень на території лісів передбачена кримінальна відповідальність. За це може загрожувати від 17 до 25,5 тисячі гривень штрафу або арешт на строк до шести місяців.