Про це повідомила Нацполіція.
За висунутими статтями молодику загрожує довічне позбавлення волі. Слідчі вже направили обвинувальний акт до суду.
Нагадаємо, за даними слідства, Вячеслав Зінченко ввечері 19 липня підстеріг мовознавця Ірину Фаріон у дворі її будинку на вулиці Масарика у Львові. Як зазначається, він наблизився до жінки і вистрілив їй у голову, після чого втік. Через кілька годин громадська діячка померла в лікарні.
Поліція встановила, що молодик у 2022 році став учасником інтернет-групи, яка пропагує культ насильства і жорстокості, а також расову, національну та релігійну нетерпимість і дискримінацію. Крім того, у 2024 році він приєднався до ще однієї групи, пов'язаної з російською неонацистською організацією.
Раніше російський Telegram-канал Astra поширив відео, нібито зняте російською націонал-соціалістичною групою NS/WP, де повідомлялося, що вона бере на себе відповідальність за вбивство Фаріон.
За даними слідства, у Зінченка виникла особиста неприязнь до Ірини Фаріон через її активну позицію щодо захисту української мови та культури.
«На думку злочинця, своїми діями вона розколювала народне єдність — тому у нього виник умисел на вбивство громадської діячки», — заявляють у поліції.
Нагадаємо, раніше заступник голови Нацполіції Андрій Небитов заявляв після особистої розмови з Зінченком, що той «абсолютно проукраїнський». Але, за його словами, молодик «вважає, що не потрібно розділяти українське суспільство».
Батько молодика розповів журналістам, що служить на фронті і давно не бачив сина, але, на його думку, у Вячеслава не було мотивів для вбивства Фаріон, адже у нього не було жодних українофобських поглядів і він є патріотом.
Мати Зінченка говорила, що він захоплювався постаттю проводника Організації українських націоналістів Степана Бандери. Суд проти сина вона вважає «якоюсь політичною грою».
Судові засідання щодо Зінченка відвідують дві групи протилежних поглядів щодо молодика. Зокрема, до суду приходила група жінок у футболках з фото молодика і скандувала: «Свободу Вячеславу Зінченку!». Інші кричали їм у відповідь: «Ганьба!».