четвер26 грудня 2024
nbn.in.ua

Австрійський суд відмовив у екстрадиції Дмитра Фірташа до США.

Австрійський суд відмовився підтримати екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа до США за звинуваченням у корупції.
Австрийский суд отклонил запрос на экстрадицию Дмитрия Фирташа в США.
Дмитрий Фирташ во время открытия тепличного комплекса в с. Синьков (Тернопольская область), 21 сентября 2012 года

Про це повідомляє Vienna AT.

Суд ухвалив це рішення ще 7 листопада, але оголосив про нього 4 грудня. Прокуратура Відня планує подати апеляцію на це рішення до 16 грудня.

Американські правоохоронці підозрюють Фірташа у змові з метою дачі хабарів в Індії для видобутку титану, що використовується в реактивних двигунах. Сам олігарх заперечує свою провину. У США йому світить більше 80 років тюрми з конфіскацією майна.

Що передувало?

Фірташа арештували в Австрії у 2014 році, а потім звільнили під заставу в 125 мільйонів євро, поклавши початок судовій сазі, яка триває досі.

Спочатку Віденський суд ухвалив рішення про відмову в екстрадиції на тій підставі, що обвинувачення було нібито політично мотивованим.

Однак у лютому 2017 року суд вищої інстанції вважав цю аргументацію «недостатньо обґрунтованою» і постановив, що Фірташа можна екстрадувати до США. У 2019 році Верховний суд Австрії підтвердив це рішення.

Тодішній міністр юстиції Австрії затвердив екстрадицію, але суддя Віденського суду заявив, що вона може відбутися лише після відновлення справи.

У березні 2022 року Віденський суд ухвалив рішення про відмову в відновленні справи. Але вищий суд вирішив дозволити відновлення процедури екстрадиції, скасувавши рішення 2017 року.

У червні 2019 року федеральний суддя Чикаго відхилив клопотання про відхилення обвинувачення проти Фірташа, який стверджував, що США не мають юрисдикції щодо злочинів в Індії.

А в Україні Рада національної безпеки і оборони в червні 2018 року ввела санкції проти Фірташа за участь у титановому бізнесі та постачанні сировини в рф, яке потрапляло туди на військові підприємства. Однак сам олігарх не погоджується з обвинуваченнями.

У березні 2023 року Служба безпеки та Бюро економічної безпеки повідомили про обшуки в офісах 16 облгазів по всій країні. За даними слідства, топ-менеджмент 16 регіональних газових підприємств причетний до масштабної схеми привласнення промислових обсягів газу.

Ці компанії пов'язані з підсанкційним українським олігархом Дмитром Фірташем, зазначали в СБУ.