Україна досягла паритету з РФ у дронах, і це лише початок, – Федоров

Читать на русском

Україна досягла паритету з РФ у дронах, і це лише початок, – Федоров

Україна досягла паритету з РФ у дронах, і це лише початок, – Федоров

Україна нарощує власне виробництво дронів, держава активно закуповує їх у вітчизняних виробників для потреб Сил оборони. Понад 90% безпілотників, що були придбані торік у межах проєкту "Армія дронів", у 2022 році не існувало у природі.

Про це заявив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у новому випуску подкасту "Слон". Міністр запевняє: наша держава досягла паритету з Росією у дальніх дронах, однак зупинятися на досягненому не збирається.

Україна досягла паритету з Росією у дронах, і це лише початок, – Федоров queiqxeihuiquqant

"Російські нафтобази самі по собі не вибухають, а кораблі просто так не тонуть. У новому випуску подкасту "Слон" показали українські дрони, які держава закупила для Сил оборони минулого року у межах проєкту "Армія дронів". Понад 90% із них у 2022 році ще не існувало. Для цього ми кардинально змінили правила гри, і тепер серед виробників є ринкова конкуренція", – зазначив Федоров.

Міністр цифрової трансформації переконує, що українське виробництво безпілотників безперервно зростає, а компанії-виробники масштабуються. Держава ж, запевняє він, створює для цього найкращі умови.

Ця синергія бізнесу й держави призводить до появи все більшої кількості відео з ефектними кадрами уражень ворожих цілей. Так, із червня минулого року за допомогою дронів українські воїни уразили близько 14 тисяч цілей: як ворожої техніки та озброєнь, так і опорних пунктів, нафтобаз, кораблів та інших важливих об’єктів супротивника.

Дуже ефективними в "демілітаризації" ворога стали, зокрема, морські дрони. В їхньому виробництві у 2024 році Федоров анонсував "технологічний стрибок".

Україна досягла паритету з Росією у дронах, і це лише початок, – Федоров

"Морських дронів буде ще більше", – зазначив Федоров, додавши, що й у випадку зі вже існуючими надводними безпілотниками готують низку вкрай неприємних для росіян "сюрпризів".

Те саме стосується і дальніх дронів-камікадзе, розробка та процес вдосконалення яких триває безперервно.

Україна досягла паритету з Росією у дронах, і це лише початок, – Федоров

"Якщо говоримо про нішу "Шахедів", це дальні дрони, то я просто процитую Буданова (начальник ГУР МОУ Кирило Буданов. – Ред.), він кілька днів тому сказав, що у нас (із Росією. – Ред.) уже є паритет щодо цих дронів. І я скажу, що це правда. Тому що зараз уже до десяти виробників, які виробляють дальні дрони-камікадзе. І від бюджету залежить, скільки можна виробляти. Немає "стелі" певної. Можна виробляти тисячі цих дронів-камікадзе. Вже тисячі вироблені. І бачимо, що майже кожного дня там щось десь палає на території Росії. Це можна масштабувати", – наголосив Федоров.

Україна досягла паритету з Росією у дронах, і це лише початок, – Федоров

Він також додав, що активна робота триває також у напрямі протидії ворожим дронам та розробці засобів РЕБ.

У відео, яке пропонує до перегляду Федоров, можна побачити деякі з нових українських безпілотників.