На цей момент у базі даних Oryx є підтвердження знищення та захоплення українцями 3336 російських танків, з яких 529 українці захопили. Але згадаймо тих, хто захопив Т-72Б3, коли це ще не було мейнстрімом.
Рівно 10 років тому, 27 серпня 2014 року, молодший лейтенант Анатолій Маринюк, командир взводу 51 механізованої бригади ЗС України зі своїми 5 бійцями та однією БМП-2 – це і був увесь наявний взвод – зайняв оборону на околиці населеного пункту Агрономічне біля міста Іловайськ. Вони знали, що російська регулярна армія наступає і що росіяни будуть атакувати. Агрономічне було тилом нашого іловайського угруповання, і якби росіяни зайняли його сходу, угрупування було б одразу розгромлено.
І скоро на взвод Маринюка, разом з яким була невелика група саперів 51-ї бригади, виїхала велика російська колона бронетехніки. Першим ішов танк Т-72Б3 зі 125-мм гарматою, за ним ішли БМД російських десантників.
І взвод Маринюка не здався, не втік з позицій, хоча не мав при собі протитанкових засобів. Тільки у БМП була 30-мм гармата, яка не могла знищити танк. Українці вступили в бій.
Усе вирішив розрахунок БМП – оператор-навідник Юрій Кривенчук дав кілька черг, і щонайменше один чи два снаряди з близької відстані влучили у лоб башти російського танка. Відчувши удар, танк зупинився, і російські танкісти залишили бойову машину.
Агрономічне втримали, завдання виконали.
Російська колона розвернулась та втікла. На полі бою вперше в історії залишився майже цілий російський танк, у якого був пошкоджений приціл та система управління вогнем.
За документами танк був зі складу 8 мотострілецької бригади ЗС РФ. Танк детально зняли журналісти телеканалу "Еспресо".
Цей танк був захоплений і взяв участь у кількох боях під Іловайськом під командуванням полковника Євгена Сидоренка.
Під час прориву з Іловайська Т-72Б3 знищив кілька російських БМП, але, маневруючи, застряг на полі, і нашому екіпажу довелось його залишити. Росіянам вдалось повернути пошкоджений танк.
Оператор-навідник Юрій Кривенчук загинув у бою смертю героя під час прориву з Іловайська 29 серпня 2014-го.
Полковник Сидоренко сьогодні начальник Центрального бронетанкового управління Генштабу, авторитетний та компетентний керівник, внесок якого у боєздатність сил оборони важко переоцінити.
Анатолій Маринюк нині начальник штабу 1 механізованого батальйону 42 механізованої бригади на Харківщині, і дуже просить допомогти його підрозділу дронами.
Ми вже передавали з фонду 7 дронів на його батальйон, але треба нові:
https://butusov.com.ua
На фото, Анатолій Маринюк зараз, за десять років після бою його взводу.
Юрій Бутусов, Цензор.НЕТ